Naturaalne ahhaat käepael, triibuline, 10 mm helmed

12.90

Naturaalsete kivide valged – roosad – punased – pruunid toonid.

Kaal 26,4 g. Kivide läbimõõt 10 mm. Ümbermõõt venitamata 16 cm.

Laos

Kirjeldus

AHHAAT kaltsedoni erim. Kaitsekivi, tasakaalustaja, annab julgust. Emotsionaalsete traumade tervendaja, viha transformeerija ja südamesse kogunenud kibestumise ja vihast vabastaja.  Tähtsate otsuste tegemisel ja eesmärkide saavutamisel toetaja.

Ahhaati on läbi ajaloo kasutatud ka erinevates jõudu, pikaealisust, vaprust ja edu soodustavates loitsudes ning maagilistes rituaalides.  Läbi sajandite on ahhaadil oma väärikas koht olnud ka armastusemaagias – ta on nimelt hea negatiivsete mõtete tõrjuja ja meelte moonutaja (muudab ebameeldiva kütkestavaks).

TÄHEMÄRGID Kaksikud, Vähk, Ambur, Neitsi, Kaljukits, Skorpion, Kaalud

“Ahhaat on vöödiline krüptokristalse kvartsi erim. Krüptokristalset, kuid ilma vöötideta kvartsi erimit tuntakse kaltsedonina. Ahhaate, milles vöödid paiknevad üksteise suhtes paralleelselt, nimetatakse oonüksiks. Ahhaat moodustub tavaliselt vulkaanilistes kivimites olevatesse tühemikesse, mida nimetatakse vesiikuliteks. Kivimites liikuvast hüdrotermaalsest veest sadestub välja ränidioksiid, mis moodustab vesiikulite seintele mikrodruuse (miarooliline tekstuur). Kui sadestuvate mineraalide koostis pisut muutub, siis muutub ka uue kihi värvus, mis annabki ahhaadile vöödilise välimuse. Kui tühemikud pole lõpuni ahhaadiga täitunud, siis võib selle sisemuses olla silmaga nähtavatest kristallidest kvartsidruus.

Ahhaat on poolvääriskivi.”

Allikas: Vikipeedia

Sulle võib meeldida ka…