Ahhaat kaelakee

14.90

Helmeste mõõdud 10 x 8 mm. Helme rea pikkus 43,5 cm.

Laos

Kirjeldus

Ahhaat on peeneteralise struktuuriga kihiline kaltsedon tavaliselt sinist, halli, pruuni, beeži, roosat või valget värvi. Läbikumav või läbipaistmatu. Tema põhilised leiukohad asuvad Saksamaal, Brasiilias, Mehhikos ja Ameerika Ühendriikides.

Ahhaat elavdab keha talitlusi, annab julgust ja tugevdab südant. Ta tasakaalustab emotsioone ja annab füüsilise kindlustunde. Aitab silmahaiguste ja silmade nõrkuse korral; on taastava toimega kõigile suguelundeile. Mõjub hästi ka pea- ja seljavalude, krampide, langetõve, neeru- ja soolehaiguste, prostata, nahaärrituste ning tursete puhul. Tugevdab kopse, magu, maksa ja aju (eriti kõnekeskust) ning ergutab seedimist. Kuna ahhaat kaitseb tärkavat elu, on ta kivina just rasedaile väga sobiv.

Ahhaadi energiavõnked vabastavad meele ja keha sinna kogunenud takistustest või ummistustest ning soodustavad headust, pehmust, rahulikkust ja sisemist kindlust. Et ahhaat on kaitsevõimega kivi, s.t. hoiab inimesest eemal negatiivse (s.h. vampiiride, nõiadade jt.) energia, on teda kõige parem hoida just kodu kaitseks kurja eest. Peale selle mõjub ta rahustavalt ja pingeid maandavalt. Ahhaat on väga maalähedane kivi, mis toetab inimest rasketes olukordades.

Sulle võib meeldida ka…